PRZED 1945 ROKIEM

Odznaka

Odznaka Stowarzyszenia BSV Bütower Sport Verein z 1916r.

Temat przedwojennej piłki nożnej w Bytowie nie jest za bardzo znany. Wiemy tylko, że w małym niemieckim miasteczku w 1908 roku powstał klub SV Sturm 08 Bütow. Odnotowane zostały dwa wyniki tej drużyny. W 1910 roku Wiktoria Stolp (Słupsk) wygrała z bytowiakami, gromiąc aż 15:1. 31 lat później ta sama drużyna pokonała Sturm 10:1. Kwestia samej nazwy klubu też jest zagadką. Z niemieckiego sturm oznacza burzę, nawałnicę,  ale taż atak. Być może bytowski zespół miał być ekipą siejącą spustoszenie, ale oczywiście tylko w sportowym tego słowa znaczeniu. Co do liczb w nazwie, to tutaj akurat możemy być pewni, że po prostu są to dwie ostatnie cyfry roku, w którym nastąpiło założenie klubu.

Sturm 08 Bütow

Klub piłkarski Sturm 08 Bütow. Zdjęcie z 1930r.

1933

Zdjęcie wykonane w 1933 r. na bytowskim stadionie.