Modele rolet zewnętrznych do domu

0
438
Modele rolet zewnętrznych do domu

Obecnie rolety zewnętrzne cieszą się dużą popularnością. Wielu z nas zdaje sobie sprawę z licznych korzyści, jakie niosą ze sobą tego rodzaju rolety okienne. Nie ma potrzeby specjalnego przekonywania większości osób do zakupu. Dyskutuje się otwarcie o zaletach, jakie te rolety przynoszą, w różnych kręgach. Jednak czy osoby, które rozważają taką inwestycję, dokładnie rozumieją różnice pomiędzy dostępnymi rodzajami rolet zewnętrznych? Przyjrzyjmy się bliżej najbardziej popularnym modelom.

Jakie Wybrać Rolety Zewnętrzne ?

Rozważając zakup rolet zewnętrznych, warto przyjrzeć się dostępnym rodzajom. Wybór konkretnego wariantu nie tylko kieruje się naszymi preferencjami, ale przede wszystkim charakterem naszego budynku. Warto pamiętać, że nie każdy typ rolet będzie pasował do każdego przypadku. Na przykład, rolety okienne podtynkowe mogą nie być odpowiednie dla ocieplonych i wykończonych domów, gdyż są umieszczane pod materiałem elewacyjnym. Analizując dostępne opcje, często można usłyszeć, że warto rozważyć zakup rolet zewnętrznych już na etapie budowy, co otwiera drzwi do większych możliwości.

Rolety zewnętrzne na elewacji

Jeśli mówimy o najpopularniejszych rodzajach rolet zewnętrznych, to bez wątpienia rolety okienne na elewacji są liderem. W tym przypadku skrzynka rolety jest umieszczana bezpośrednio nad oknem, na elewacji. Co sprawia, że rolety zewnętrzne natynkowe są tak powszechne? Otóż, pasują one do różnych typów budynków – zarówno nowych, jak i starszych. Nie wymagają specjalnego uwzględnienia w projekcie i można je dostosować do różnych rodzajów okien. W sklepie rolety Katowice znajdziemy wiele opcji rolet natynkowych, które zaspokoją zróżnicowane potrzeby klientów.

Rolety zewnętrzne montowane w wnęce okiennej

Rolety naokienne to rolety zewnętrzne umieszczane w wnęce okiennej, nad ościeżnicą. Dzięki temu skrzynka rolety jest mniej narażona na zabrudzenia. Dostęp do niej jest możliwy od wnętrza budynku. Rolety naokienne można zainstalować podczas montażu okien, remontu lub wymiany stolarki okiennej.

Rolety zewnętrzne wkomponowane w elewację

Inną popularną kategorią są rolety okienne podtynkowe, szczególnie cenione w nowoczesnym budownictwie. W tym przypadku skrzynka rolety jest zamontowana pod warstwą tynku, co zachowuje integralność elewacji i wygląd budynku. W przeciwieństwie do rolet natynkowych, rolety podtynkowe muszą być uwzględnione już na etapie projektowania lub budowy.

Jeśli pragniemy utrzymać nowoczesny, minimalistyczny charakter domu, rolety zewnętrzne podtynkowe będą satysfakcjonującym wyborem. Poza poprawą estetyki, oferują one znakomitą izolację termiczną, chroniąc przed mostkami termicznymi i utrzymaniem właściwej temperatury. Sklep rolety Katowice to miejsce, gdzie dostępne są zarówno rolety zewnętrzne, jak i wewnętrzne, takie jak rolety dzień-noc czy rolety rzymskie.

Rolety zewnętrzne w nadprożu

Nie sposób pominąć rolet okiennych nadprożowych, które są instalowane w samym nadprożu. Podobnie jak w przypadku rolet podtynkowych, ten typ montażu pozwala na ukrycie skrzynki roletowej, co sprawia, że są szczególnie popularne w nowoczesnych budynkach i należy o nich myśleć już na etapie planowania. Charakteryzują się solidną konstrukcją opartą na stalowym wzmocnieniu i aluminiowych wspornikach tynku.

Rolety zewnętrzne na okna dachowe

Dla osób zamieszkujących poddasza, letnie temperatury wewnętrzne mogą być wyzwaniem. Aby skutecznie chronić przed promieniami słonecznymi i nagrzewaniem pomieszczeń, warto zastanowić się nad zewnętrznymi roletami na okna dachowe, dostępnymi w sklepie rolety Katowice.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here