Sposoby na niezapomniany urlop na Kaszubach. Co robić i gdzie zjeść, żeby czuć się dobrze

0
325
Sposoby na niezapomniany urlop na Kaszubach. Co robić i gdzie zjeść, żeby czuć się dobrze

Lato rządzi się innymi prawami niż pozostałe pory roku. W wakacje dni są dłuższe, wieczory cieplejsze i nie musimy się zastanawiać, jak uszczknąć kilka godzin, żeby odpocząć po tygodniu pracy. Podczas urlopu na Kaszubach będziecie delektować się ciszą i spokojem z dala od miasta. Możecie także odetchnąć pełną piersią i na moment zapomnieć o codziennych obowiązkach oraz problemach. Co robić podczas urlopu na Kaszubach? Podpowiadamy!

Urlop na Kaszubach na łonie natury

Ekowczasy na Kaszubach to jedyna w swoim rodzaju okazja, żebyście mogli odetchnąć po wyczerpującym roku pracy. Kaszuby dają wiele możliwości aktywnego odpoczynku, a ich podstawową zaletą jest bliskość natury. Decydując się na urlop na Kaszubach, w pakiecie dostajecie zielone lasy, czyste zarybione jeziora, pachnące łąki i wielokilometrowe ścieżki rowerowe. Jeśli do tego dodacie pyszne jedzenie, otrzymacie przepis na niezapomniany urlop!

Lubicie przebywać na łonie natury, ale na co dzień brakuje wam czasu, żeby wyskoczyć za miasto choć na chwilę? A może jesteście aktywni fizycznie, ale w ciągu roku korzystacie jedynie ze ścieżki do biegania w miejskim parku? To bardzo dobrze się składa! W czasie urlopu na Kaszubach możecie korzystać do woli z dobrodziejstw przyrody.

Lubicie odpoczynek w duchu slow i tęsknicie do chwili, kiedy nic was nie będzie goniło? Wspaniale! Jednym z wyjątkowych miejsc oferujących swoim gościom idealne warunki do świadomego odpoczynku jest Gościniec Zagaje. Przebywanie wśród zieleni drzew sprawi, że odżyjecie i oczyścicie głowę z codziennych trosk.

Urlop nad jeziorem na Kaszubach to niepowtarzalna okazja, żeby odetchnąć pełną piersią i nabrać dystansu do męczącej pracy. Na co dzień jesteśmy znużeni obowiązkami i przebodźcowani, co sprawia, że nawet w wolnej chwili nie potrafimy odpocząć. To nie wpływa dobrze na nasz organizm, który ciągle jest w stanie napięcia i rozemocjonowania.

Podczas urlopu na Kaszubach możecie „zresetować” swój układ nerwowy. Co powiecie na relaksujące spacery po lesie albo spokojne wędrówki brzegiem jeziora? A może wolicie odprężające seanse na łonie przyrody połączone z naturalnym spa? Nic nie działa lepiej na zszargane nerwy niż przebywanie na wilgotnej od rosy trawie i wielogodzinne patrzenie na nietkniętą, dziewiczą zieleń.

Niezapomniane wakacje na Kaszubach dla aktywnych

Urlop na Kaszubach możecie spędzić aktywnie. Jeśli planujecie relaks na świeżym powietrzu, to do przemieszczania się po kaszubskich zakątkach weźcie pod uwagę rower. Wycieczki rowerowe podczas urlopu na Kaszubach są zresztą jedną z lepszych metod odkrywania uroków okolicznych lasów. Relaks na dwóch kółkach można połączyć z wypoczynkiem nad wodą. Kaszubskie jeziora są jednymi z najczystszych i najlepiej zarybionych wód w tej części Polski. Jeśli chcecie się przekonać, jak ładne widoki rozpościerają się od strony jeziora, wystarczy, że przesiądziecie się z roweru na… rower wodny. Przy okazji takiej przejażdżki będziecie mogli zrelaksować się w ciszy i obserwować ptactwo zamieszkujące zielone tereny Kaszub.

Urlop na Kaszubach to jedyna okazja, żeby odciąć się od cyfrowego świata i na chwilę pobyć sam na sam z własnymi myślami. Aktywny wypoczynek pomoże oczyścić głowę i skupić się na własnych potrzebach. To też dobry moment na odnowę duchową i zatopienie się w uzdrawiającej toni natury. Przebywanie wśród zieleni i odcięcie się od cywilizacji działa dobrze nie tylko na psychikę. Lekarze nie bez kozery zalecają co najmniej półgodzinne spacery wśród drzew na uspokojenie organizmu i wzmocnienie odporności. A ta, jak wiemy, zależy też od diety. Co zjeść na Kaszubach, żeby czuć się dobrze?

Urlop na Kaszubach z pysznym jedzeniem i lokalnymi specjałami

Tradycyjna kuchnia kaszubska opiera się na potrawach rybnych i mięsnych. My jednak polecamy także spróbować lokalnych smakołyków własnego wyrobu i uprawianych w przydomowych ogródkach warzyw i owoców. Podczas urlopu na Kaszubach nie sposób ominąć restauracji z pysznymi świeżymi rybami, zwłaszcza jeżeli wypoczywacie nad jeziorem. Żeby jednak mieć energię do zwiedzania kaszubskich krain, zwróćcie uwagę przede wszystkim na świeże przysmaki. Kaszubskie dania są zdrowe i smaczne, a przy tym bardzo proste i przyrządzone z darów okolicznych lasów i ogródków.

Jeżeli zatrzymacie się w Gościńcu Zagaje, możecie spróbować kaszubskich specjałów: wędzonych wędlin i ryb od sprawdzonych dostawców, nietuzinkowych przetworów z owoców i warzyw od lokalnych rolników, a także przepysznych smalczyków robionych na miejscu. Miód dodawany do herbaty w agroturystyce Kaszuby to tamtejsze płynne złoto, a miętę gospodarze zrywają tuż przed podaniem do lemoniady. Pamiętajcie, że to, jak się żywimy, ma realny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Dlatego wybierając się na urlop na Kaszubach, zwróćcie uwagę na przepyszne jedzenie, które można dostać tylko w tym rejonie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here