Zaniżone odszkodowanie z OC — co z tym zrobić?

0
1024
Zaniżone odszkodowanie z OC — co z tym zrobić?

Chociaż zapisy umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym jasno wskazują na prawo do otrzymania odszkodowania z tytułu udowodnionej szkody mienia danego rodzaju, to jednak poszkodowani bardzo często zmagają się z problemem wyceny straty o zbyt niskiej wartości.

Chociaż zapisy umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym jasno wskazują na prawo do otrzymania odszkodowania z tytułu udowodnionej szkody mienia danego rodzaju, to jednak poszkodowani bardzo często zmagają się z problemem wyceny straty o zbyt niskiej wartości. Ubezpieczalnie nierzadko specjalnie zaniżają wysokość odszkodowania, aby jak najmniej środków wypłacić swoim klientom. Prawnicy w Częstochowie pomagają dochodzić swoich praw. Pamiętaj, że od każdej decyzji towarzystwa ubezpieczeniowego możesz się odwołać. 

Czy dopłata do zaniżonego odszkodowania z OC jest możliwa?

Oczywiście, że tak, a każdy klient towarzystwa ubezpieczeniowego ma prawo odwołać się od decyzji ubezpieczyciela. Wyobraź sobie sytuację, w której Twoje mieszkanie zostało zalane nie z Twojej winy, a wysokość odszkodowania niestety nie jest wystarczająca, aby pokryć powstałe szkody. W takiej sytuacji jedyną opcją jest wniesienie odwołania i ubieganie się o większe odszkodowanie na przeprowadzenie koniecznego remontu. Jak to zrobić?

Z pomocą przychodzą doświadczeni prawnicy, dla których dopłata do odszkodowania OC jest podstawowym tematem działalności. To oni dają wsparcie swoim klientom na każdym etapie postępowania odszkodowawczego. 

Dopłata do zaniżonego odszkodowania z OC krok po kroku

Przede wszystkim, aby dopłata do zaniżonego odszkodowania z OC w Częstochowie była możliwa, poszkodowany musi udowodnić, że przyznane świadczenie nie jest wystarczające na pokrycie szkody. Przyda się dokumentacja potwierdzająca szkodę oraz kosztorys biegłego rzeczoznawcy i ekspertów rynku w zakresie koniecznych do przeprowadzenia napraw. 

Jeśli towarzystwo ubezpieczeniowe przyznało za niskie odszkodowanie, poszkodowany może wystąpić o ugodę albo wnieść roszczenie na drogę sądową, przy czym ta pierwsza opcja może przynieść korzyści szybciej i bez zbędnych formalności. 

Artykuł powstał na podstawie wiadomości merytorycznych użyczonych przez kancelariakowalski.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here